DRL-60-230-1 LASER DISTANCE SENSOR WHITE FOR CAN O60 MOTION SENSOR FOR CONTROL ROOM
147,10  VAT incl.
VAT incl. (21%)
Part No: DRL-60-230-1
Brand: F&F
2 in stock
Delivery
Delivery time 3-5 working days.
50k products
For your home.
Support
Fast support.
Quality
Top product brands.
Additional information
Weight 0,15 kg
Dimensions 110 × 120 × 50 mm
Mounting method
Flush-mounted
Color
White
Model
Movement sensor
Surface protection
Sand-cast
Voltage type
AC
Switching-on delay
5s
Switch-off delay
5s
Built-in depth
30mm
Frequency
50Hz
Diameter
60mm
Built-in width
48mm
Built-in diameter
0mm
Max. reach frontally
2m
Max. reach sideways
0.5m
Max. switching power
2000W
Temperature
-10°C
Max. starting current
8A
pa_material
Metal
Connection cable length
0mm
Response value luminosity
2lx
Diameter reach on floor
1m
RAL-number (similar)
9003
Control current
0mA
Scan angle
10°
Built-in length
35mm
Impact strength
IK00
Nominal voltage
165V
Degree of protection (IP)
IP20
Surface finishing
Matt
Detection angle horizontal
-18°
Min. switch-on time
1s
Max. duty cycle
10min
Optimum mounting height
0.5m
Number of switching zones
1
Min. starting current
0.1A
Min. depth of built-in installation box
35mm
Max. presence range
1m2
Sensor type
Other
Max. switching power LED
100W