F46-52-9-024-0040 MINIATURE RELAY 8A 2P 24V DC TO SOCKETS + MOSS INDICATOR, TEST BUTTON
6,47  VAT incl.
VAT incl. (21%)
Part No: 46.52.9.024.0040
Brand: FINDER
7 in stock
Delivery
Delivery time 3-5 working days.
50k products
For your home.
Support
Fast support.
Quality
Top product brands.
Description
F46-52-9-024-0040 PRZEKAŹNIK 2P 8A 24V DC
Additional information
Weight 0,018 kg
Dimensions 40 × 28 × 12 mm
Nominal current
8A
Drive, polarization
Polarity free
Drive, switching attitude
Mono stable
Type of switch contact
Single contact
Type of electric connection
Plug-in connection
Rated control supply voltage DC
24V