LE-03M DIGITAL ENERGY METER 3F 10/100A 7M 3X230/400V+N
139,26  VAT incl.
VAT incl. (21%)
Part No: LE-03M
Brand: F&F
12 in stock
Delivery
Delivery time 3-5 working days.
50k products
For your home.
Support
Fast support.
Quality
Top product brands.
Additional information
Weight 0,458 kg
Dimensions 140 × 115 × 75 mm
Model
Direct measurement
Suitable for
Purchase
Type of indication
Digital
Frequency
50Hz
Max. current (Imax)
100A
Width in number of modular spacings
7
Type of meter
Electronic
Degree of protection (IP)
IP20
Energy type
Effective power
Tariff type
One-tariff
Approval
Domestic
Pulse output
Electrical
Pulse type
S0
Pulse rate
1000Imp/kWh (kvarh)
Accuracy class
B
Pole type
Three conductor
Nominal voltage (Un) N-L
230V
Nominal current (In)
10A