PI84-024DC-M41G-MS-2012 INTERFACE RELAY 8A 2P 1M 24V DC + LED, SUPPRESSOR DIODE GREY
18,84  VAT incl.
VAT incl. (21%)
Part No: 862190
Brand: RELPOL
8 in stock
Delivery
Delivery time 3-5 working days.
50k products
For your home.
Support
Fast support.
Quality
Top product brands.
Description
PI84-024DC-M41G-MS-2012 PRZEKAŹNIK INTERFEJSOWY: 2P – DWA ZESTYKI PRZEŁĄCZNE. SZEROKOŚĆ 15,9 MM. MAT
Additional information
Weight 0,066 kg
Dimensions 80 × 70 × 19 mm
Nominal current
8A
Drive, polarization
Polarity free
Drive, switching attitude
Mono stable
Type of switch contact
Single contact
Type of electric connection
Screw connection
Rated control supply voltage AC 50 Hz
0V
Rated control supply voltage AC 60 Hz
0V
Rated control supply voltage DC
24V